Kalendář akcí

Poutníci

Přidat událost do kalendáře

Čtvrtek, 26.02.2015 / 19:00 / Kino

Letos hrají Poutníci už čtyřicátou pátou sezonu a jsou známí svým osobitým přístupem k písním ve stylu bluegrassu a country a také svými vlastními skladbami, které přesáhly rámec těchto stylů a některé z nich u nás, dá se říct, již zlidověly.

Pořad, který přijedou představit do Napajedel je postaven na vzpomínkách na začátky bluegrassu a country hudby v Americe i u nás. Na vystoupení uslyšíte písničky právě z oblasti americké a české country hudby a kapelní hity jako je Panenka, Telegrafní cesta, Pojďme se napít či Hotel Hillary.

Skupinou prošlo za její dlouhou historii spoustu předních českých hráčů na bluegrassové nástroje. Za všechny jmenujme Roberta Křesťana, zpěváka  a skladatele, Luboše Malinu, Petra Brandejse, jedni z nejlepších českých banjistů.

Vstupné je 80,- Kč.

Předprodej vstupenek v Informačním centru.

Více informací o skupině Poutníci můžete najít zde.

 

Napsali o skupině Poutníci:

" ... Poutníci jsou skupina z České Republiky, která používá bluegrassové nástroje jako prostředek k vyjádření svých vlastních hudebních myšlenek. Hudba zde nahraná není bluegrass, ačkoliv se mu přibližuje v některých skladbách, kde posluchač ucítí silný newgrassový vliv."

Bluegrass Unlimited USA květen 1999

" ... Takto rovnou a bez skrupulí vás nejnovější CD Poutníků uchvátí a navnadí…"

Miloš Keller, Folk&Country

" ... Poutníci patří k naší …grassové špičce a musím přiznat, že se mi album velmi líbilo...."

Jiří Moravský Brabec, Folk & Country

 


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2021 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate