Kalendář akcí

Never Sol

Přidat událost do kalendáře

Sobota, 14.02.2015 / 20:00 / Klášterní kaple

Pod pseudonymem Never Sol se skrývá zpěvačka, klavíristka a skladatelka Sára Vondrášková, která je označována za jednu z největších nadějí tuzemské elektro-popové scény. Prvně o sobě dala výrazně vědět s písní Lay Down, která zazněla v závěrečných titulcích filmu Ve stínu a právě při práci na tomto filmu se setkala s producentem Janem P. Muchowem, pod jehož dohledem následně natočila debut Under Quiet. Album sklidilo nadšené reakce hudebních kritiků a Never Sol si za něj mimo jiné vysloužila prestižní nominace na Ceny české hudební kritiky Apollo 2013 a Anděl v kategoriích „Objev roku“ a „Zpěvačka roku“. Never Sol slaví úspěchy i za našimi hranicemi, kde stále častěji koncertuje na podporu vydání debutu u německého labelu Denovali Records.

V únoru 2014 se v Bratislavě zúčastnila česko-slovenského vydání prestižní Red Bull Music Academy.

Uspěla nakonec i v hlavním konkurzu RBMA a na podzim za Českou republiku na prestižní měsíční workshop Red Bull Music Academy, který se v loňském roce konal v Japonsku. V Tokiu se tak zařadila mezi šedesát DJs, producentů, hudebních designerů, zpěváků a zpěvaček z celého světa, kteří se pod dohledem lektorů rozhodli nasbírat nové dovednosti a zkušenosti. Součástí projektu jsou i koncerty v tokijských klubech.

V roce 2014 má za sebou také společné turné se skupinou ILLE a koncertování na většině velkých letních festivalů.  Na podzim 2014 se vydala koncertovat mimo ČR.

 

Never Sol si můžete poslechnout zde nebo zde.

Navštivte její webové stránky nebo facebook.

 

Vstupné 80,- Kč.

 

Napsali o Never Sol:

„Velké souznění dvou světů. Písničkami prolínají syntezátorové zvuky a mají netradiční stavbu, ale v jejich základech zůstaly živé nástroje i výraz a především velké emoce, které má Never Sol v hlase.“

Jan Vedral – iDnes

„Never Sol se publiku představila v netradičním nástrojovém složení, a to koncertní piano, dvoje klávesy, housle, elektronická harfa a akustické i elektronické bicí. Celý tento arsenal obsluhovaly čtyři mladé půvabné dívky oděné v šatech a tímto vytvořily opravdu nezapomenutelnou atmosféru. Publikum jakoby bylo touto krásou naprosto omámeno. Chvílemi tak bylo v zaplněném sále naprosté ticho. Ale došlo i na bouřlivé aplausy.“

Martin Čech – Pražský Deník

“Sára Vondrášková alias Never Sol dokáže naživo ještě víc než na desce pracovat s výsostně ženskou energií a jakýmsi těžko popsatelným stavem mezi klidem a bouří, který je pro všechny písničky z debutu Under Quiet typický.”

Hana Slívová – koule.cz

“Královnu český pop potřebuje jako bezdomovec zimník. Se Sárou by mohla přijít, říkal si nejeden hudební fanoušek, kterej jí zaregistroval poprvé před rokem s příchodem filmu Davida Ondříčka Ve stínu do kin. Skladba Lay Down byla najednou všude. A člověku se skoro nechtělo věřit, že je to skladba české provenience.”

J.N. - poslouchej.net 


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2021 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate