Kalendář akcí

Renáta Vránová: Lesy a louky

Přidat událost do kalendáře

Pátek, 23.01.2015 / 19:00 / Café Klášter

Výstava obrazů Renáty Vránové, studentky magisterského studia Ostravské univerzity, Fakulty umění, rodačky z Komárova se uskuteční v prostoru Café Klášter od 23. 1. do 5. 3. 2015.

Vernisáž výstavy se uskuteční 23. 1. od 19 hodin. Ve 20 hodin začíná koncert Tvrdý / Havelka v Klášterní kapli.

"Přicházím do krajiny, která mě vítá. Již z dávného přátelství tvořím rituál, který neublíží, ale jen polechtá. Z drobných elementárních částic vzniká kompozice. Společně vzpomínáme, jaké to bylo tenkrát. Les byl hustější a Jordán nebyl zarostlý. To žil ještě starý dobrák Lesan. Sázím semínka, zlatý poklad, o kterém vědí jen ti, kteří se dovtípí, poklad pro budoucí generace, poklad který má super sílu a super schopnosti. S touto vyklíčenou rostlinou dokážu vytvářet život a prostor na rozhraní chaosu a řádu ať už na principu ženském – voda a země nebo imaginativním – fantazie a intuice.

„Rozhraní chaosu a řádu je místem, kde život má ještě dost stability, aby se mohl udržet, a přitom dost volnosti k tvořivým změnám, aby to ještě byl život.“ Zdeněk Neubauer

Tento prostor tvořím ve své imaginativní krajině, kde vytvářím osadu, místo pro komunitu, která spočine v krajině, poslouchá, vnímá a nechá se vést samotnou přírodou. Meditativní prostor s dynamikou života. S rozumnou přírodou se stávají i rozumní lidé. Odklon od nastoleného systému. Co mají dělat, je rozkvést.

Obrazy vznikly mnou vytvořenou technologii. Jedná se o kombinovanou techniku linorytu, akrylové barvy a výšivky. Výsledné dílo tak stojí mezi grafikou a malbou. Hlavními tématy je příroda, krajina a odklon od systému. Z organických tvarů, jenž napodobují skutečnost, tvořím rituál, kterým se vracím na daná místa."


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2021 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate