Kalendář akcí

Tvrdý / Havelka

Přidat událost do kalendáře

Pátek, 23.01.2015 / 20:00 / Klášterní kaple

Práce na filmové hudbě ke snímku Listopad režiséra Gary Keith Griffina svedla dohromady dvě výrazné postavy současné hudební scény, zpěváka a kytaristu Václava Havelku (Please The Trees) a producenta Martina Tvrdého (dříve Bonus). Ve filmové hudbě byly použity motivy z písní českého undergroundu, nové vlny a punku 80. let, písní skupin Garáž, Půlnoc, Dybbuk, Psí vojáci, Michael’s Uncle nebo Soubor tradičního popu ad. Na motivy jedenácti písní těchto někdejších kapel vzniklo nové album U nás v garáži, které přijedou Tvrdý a Havelka představit i k nám do Klášterní kaple.

  

Všechny vybrané písně mají překvapivě aktuální texty. Byla to ostatně jedna z hlavních podmínek, které si tvůrci vytkli – dvojice "nových autorů" musela vnímat výpověď jako svou vlastní. Pocity a výpovědi mají nový kontext, a to nejen estetický. Novou úpravou dostávají v některých případech i nový smysl, nebo se prohlubuje a aktualizuje ten původní.

Písně se díky osobitému zpracování a nové citlivosti, velmi odlišné od tehdejší rockové estetiky, dostávají do současného kontextu a jejich nadčasovost je tak daleko zjevnější i pro mladší generace.

Vstup 70,- Kč.

Album U nás v garáži si můžete poslechnout zde a zde.

Více o projektu zdezde


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2021 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate