Kalendář akcí

Jiří Kaifosz - Sochy obrazy

Přidat událost do kalendáře

Neděle, 22.09.2019 / 14:00 / Muzeum Napajedla

http://napajedla.cz/galerie/60/Kaifosz.jpg

http://napajedla.cz/galerie/386/01_v.jpg  http://napajedla.cz/galerie/386/AUKCE_1-zmensena.jpg

Jiří Kaifosz
Sochy obrazy

Dokonale zvládnuté výtvarné vyjadřovací techniky jsou výhodou pro jeho záznam i odraz životních zkušeností. Absolventu sochařského atelieru pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové tak nic nebrání vyjádřit pocity nejen plastikou, ale i malbou, grafikou v maximální synergii s výpovědí. Připočteme-li do profesního životopisu dovednosti keramika a restaurátora, objevíme v Jiřím Kaifoszovi vzácnou osobnost renesančního typu.

Autor se tentokrát na jižní Moravu, kterou si zamiloval za svých studií na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti, vrací výstavou v Muzeu Napajedla.

Vybraná reprezentativní kolekce plastiky a obrazů zastoupí autora s mimořádnou schopností akcentovat jak svůdnou představivost, tak něžný a ironizující humor. Vlastnosti, bez kterých se kvalitní výtvarná výpověď neobejde.

Sochy a obrazy Jiřího Kaifosze jsou ozdobou soukromých sbírek v České republice i v zahraničí. Autorské výstavy a účast na výstavách souborných pak znamenají kvalitní gesto ve smyslu příkladné prezentace vyzrálé výtvarnosti a dosaženého umění.

Výstava v Muzeu Napajedla je prodejní! Ceny autorských děl zašleme na vyžádaní na emailu klub.kultury@napajedla.cz.

→ Více informací o autorovi ZDE.

→ Slavnostní zahájení vernisáže Jiřího Kaifosze - Sochy obrazy proběhne ve čtvrtek 5. 9. v 19.00 ve výstavním sále Muzea Napajedla.


→ V průběhu vernisáže jsou všechny stálé expozice Muzea Napajedla přístupné ZDARMA !
→ Výstava bude trvat od 5. 9. - 13. 10.

http://napajedla.cz/galerie/386/02%20%281%29.jpg  http://napajedla.cz/galerie/386/05.jpg  http://napajedla.cz/galerie/386/03%20%281%29.jpg  http://napajedla.cz/galerie/386/00_portret.jpg

http://napajedla.cz/galerie/386/01_o.jpg  http://napajedla.cz/galerie/386/02_o.jpg
_
Upozornění: V rámci vernisáže budou pořizovány fotografiea videozáznamy sloužící k propagačním aktivitám pořadatele.


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2020 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate