Kalendář akcí

Jitka Šuranská Trio

Přidat událost do kalendáře

Pátek, 26.01.2018 / 20:00 / Klášterní kaple


http://napajedla.cz/galerie/14/Jitka%20%C5%A0uransk%C3%A1%20Trio.jpg  http://napajedla.cz/galerie/14/Trio%20schody.jpg

Houslistka, zpěvačka a nositelka dvou cen Anděl Jitka Šuranská nás počátkem roku 2017 obklopila folklorem moravského Slovácka se svým sólovým koncertem v Klášterní kapli a nyní bude opět hostem v tomto nádherném a rekonstruovaném prostoru v Napajedlích.

Jitka Šuranská a dva vynikající hudebníci Marian Friedl a Martin Krajíček tvoří Trio, které je zakořeněné v tradici jdoucí svojí vlastní hudební cestou. Společný hudební jazyk vychází z moravské lidové muziky okořeněné originálním nástrojovým obsazením ve složení housle, mandolina, kontrabas, malý cimbál a píšťaly.
Toto trio spolu hraje od roku 2014 a v roce 2016 vydalo své debutové album Divé husy.Za celý čas svého působení koncertovalo trio na předních festivalech a koncertních pódiích v celé České republice, ale také v Polsku, Maďarsku, na Slovensku a v Německu.

Slovy Jitky Šuranské: "Vždy jsem věděla, že chci zůstat blízko moravské tradiční hudbě. Uctívat její krásu, přitom ale v konzervativním uctívání nezakrnět. Setkáním s Marianem Friedlem a Martinem Krajíčkem dostala tato moje vize nový a zcela originální rozměr. Těžko bych hledala jiného jazzového kontrabasistu, který je zároveň skvělým hráčem na lidové flétny a cimbál. A těžko bych hledala jiného mandolínistu, který se tak přirozeně propojuje s žánrem, který hraje, že máte pocit, že mandolína do tradiční moravské hudby musela patřit odjakživa.
Chvílemi budete slyšet moravské Slovácko. Chvílemi Beskydy. A ve chvíli, kdy začnete váhat, kam nás vlastně zařadit, slyšíte prostě Jitka Šuranská Trio."

Jitka Šuranská - zpěv, housle
Martin Krajíček – zpěv, mandolína
Marian Friedl - zpěv, kontrabas, malý cimbál, lidové flétny


Vstupné: 100 Kč
/ Předprodej v Informačním centru Napajedla nebo přímo na místě koncertu v čase od 19 hodin./     
_
www.jitkasuranska.cz

Sledujte také FB událost ZDE

http://napajedla.cz/galerie/14/Jitka%20%C5%A0uransk%C3%A1%20Trioo.jpg

Martin Krajíček (1977) – Absolvent Masarykovy Univerzity v Brně (hudební věda), od 14 let se věnuje samostudiu hry na na mandolínu (směřovali jej Radim Zenkl, Jiří Plocek, David Grisman). Pořádá víkendový/týdenní kurz Mandolínový workshop Martina Krajíčka, působí jako skladatel, aranžér a hudebník na volné noze (mandolína, kytara, banjo), je vyhledávaným studiovým hráčem a pedagogem (mj. ZUŠ Boskovice). V současnosti je členem projektů Mariachi Espuelas (mexická tradiční hudba), Cimbal Classic (world music), Jitka Šuranská Trio (world music), KlezMehrin (klezmer) a vystupuje také se sólovým mandolínovým programem. Podílel se natáčení téměř dvaceti alb různého zaměření, mimo jiné Trní: Pramen (1999), Natalika: Touha, která duši svírá (2001), Hana a Petr Ulrychovi: Koločava (2002), Cimbal Classic: Biathlon (2003). V roce 2009 prezentoval v USA své skladby na prestižním sympoziu The Mandolin Symposium with David Grisman and Mike Marshall.
_
http://bandzone.cz/martinkrajicek


Marian Friedl (1979) – Absolvent jazzového oddělení VOŠ Jaroslava Ježka (kontrabasová třída Jaromíra Honzáka) a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (etnologie). Je hudebníkem na volné noze, externím redaktorem Českého rozhlasu stanice Vltava, externím hudebníkem Národního divadla moravskoslezského a pedagogem (mj. ZUŠ Frenštát p/R.). V současnosti člen projektů NOCZ Quartet (free-jazz), Jan Přibil a Přátelé (contemporary jazz), Martin Chodúr a Mach5 (pop), RukyNaDudy (archaická hudba Beskyd), Jitka Šuranská Trio (world music). Účastnil se natáčení více než deseti alb např. Tomáš Kočko a Orchestr: Do Tanca (2003), Nedaba: Songs About… (2009), Martin Chodúr: Manifest (2012), NOCZ: NOCZ and Iva Bittová (2014). V roce 2010 vystoupil na prestižní konferenci TEDxPrague.
_
http://navolnenoze.cz/prezentace/marian-friedl/
 
          


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate