Kalendář akcí

Jarní slavnosti / Brány památek dokořán

Přidat událost do kalendáře

Sobota, 22.04.2017 / 08:00 / Napajedla

Celé město opět ožije Jarními slavnostmi, při kterých oslavíme svátek svatého Jiří, patrona Napajedel a které pro vás připravuje Klub kultury Napajedla, Hřebčín Napajedla a Dům dětí a mládeže Matýsek.

Program:

8 - 12 hodin

Farmářský a řemeslný trh / Masarykovo náměstí 

Náměstí se opět zaplní stánky s regionálními potravinami, ručními výrobky a přírodní kosmetikou. Na prvním letošním trhu nebudou chybět také stromky, sazeničky, čerstvé bylinky, ale najdete zde i koření, med, ruční výrobky a mnoho dalšího.

 

10 hodin / Masarykovo náměstí

Vystoupení dětí z kroužků DDM Matýsek

 

13 - 16 hodin

Program v areálu Hřebčína Napajedla

Pestrý program pro děti i dospělé v areálu Hřebčína Napajedla. Těšit se můžete na hry a soutěže s DDM Matýsek, jízdy kočárem, projížďky na koních a ponících, parkurové a drezúrní ježdění, přehlídku plemenných hřebců, agility a tanec se psy a ukázku vystoupení jízdní policie. V 15 hodin proběhne exkurze po hřebčínu s průvodcem. Program doplní stánky s regionálními produkty, posezení s příjemnou hudbou a dobrým občerstvením. A stejně jako minulý rok pro vás bude od 12 hodin v hřebčínu nachystáno obědové menu.

  

16 - 20 hodin

Beseda u cimbálu / Klášterní kaple (v případě příznivého počasí zahrádka Café Klášter) - vstupné 80 Kč (děti zdarma)

Novinkou Jarních slavností bude Beseda u cimbálu s Cimbálovou muzikou Rováš, folklórními soubory Radovan a Radovánek a s výukou tance Hlucká sedlcká.

10 - 17 hodin

Brány památek dokořán

V den Jarních slavností se město Napajedla opět připojí k Mezinárodnímu dni otevřených památek akcí "Brány památek dokořán", kdy budou veřejnosti zpřístupněny památky:

Muzeum Napajedla - 10.00 - 16.00, vstupné -50%, plné 20,- Kč / snížené  (děti 6 – 15 let, studenti, senioři nad 65 let) 10,- Kč / rodinné (2 dospělí + max. 3 děti do 15-ti let) 40,- Kč / volný vstup pro děti do 6-ti let, držitelé karty ICOM, ZTP, ZTP/P 

  

V muzeu můžete zhlédnout stálé expozice Hřiště hraček, Fatra v čase, Příběh továrny Slavia, Příběh města a Příběh města - kresby architekta Šimečka, v moderním audiovizuálním sále pak jarně naladěnou výstavu Eva Prokopcová Išková - obrazy.

Kostel sv. Bartoloměje - 10.00 - 16.00, vstupné dobrovolné

  

Nejstaršími památkami v kostele jsou dva renesanční náhrobky Bedřicha a Bartoloměje ze Žerotína zasazené ve zdi po stranách hlavního vchodu, které byly přeneseny ze starého kostela.

Zámek - 10.00 - 16.00, prohlídky - vstupné -50%, dospělí 50,- Kč / děti 6 - 14 let 25,- Kč / studenti a důchodci 40,- Kč

  

Nyní máte příležitost vstoupit dovnitř a kochat se krásou historických sálů, kterými procházela      napajedelská šlechta - zejména z rodu Rottalů, Kobenzlu, von Stockau či významných Baltazziů.

Radniční věž - 13.00 – 17.00, vyhlídky na město zdarma

  

Původní Stará radnice v Napajedlích při požáru města v r. 1662 vyhořela a v letech 1903-1904 byla podle návrhu architekta Dominika Feye postavena novorenesanční radnice se secesními prvky.

 

Akce se koná za každého počasí.

 

X


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2020 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate