Muzeum

Nové muzeum v Napajedlích láká jak malé návštěvníky na stálou expozici hraček, tak i ty dospělé na dočasné historické výstavy nebo výstavy regionálního, současného nebo mladého výtvarného umění. Můžete zde shlédnout první stálou expozici nazvanou Hřiště hraček, která vám hravou formou přiblíží legendární hračky designérky Libuše Niklové a Alfréda Kluga. Nafukovací hračky se dlouhodobě vyráběly a stále vyrábějí v podniku Fatra Napajedla. Autorem expozice je syn Libuše Niklové, známý výtvarník Petr Nikl a navrhl ji jako "Člověče nezlob se!", kde si děti i dospělí mohou sami s hračkami hrát.

V novodobé historii Muzea Napajedla jste mohli zatím zhlédnout výstavy Rudolf Firkušný - Největší český pianista,Napajedelský výtvarný salon - přehlídka děl napajedelských rodáků nebo autorů, kteří jsou s Napajedly úzce spjati,Dialog s maminkou - výstava Petra Nikla a Obr a zem - výstava obrazů Borise Jirků.
Muzeum Napajedla v lednu 2014 otevřelo další dvě stálé expozice Příběh města a Slavia - Příběh továrny o historii fy Slavia motor bří Paříků. 


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2021 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate